Wystawę w prestiżowych wnętrzach Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu zawdzięczamy naszym przyjaciołom i entuzjastom sztuki. Bez ich pomocy i zaangażowania wydarzenie to nie doszłoby do skutku.

Kurator wystawy, dr hab. Grażyna Płocica, prof. ASP we Wrocławiu, tak napisała o artyście:

„Władysław Garnik, artysta od blisko sześćdziesięciu lat doświadczający ceramiki, pozostawia na swojej drodze twórczej dzieła różnorodne stylistycznie, gdyż każdy rodzaj użytego tworzywa ceramicznego wyzwala w nim odważne poszukiwanie idei, stylu, skali, tektoniki formy. Z delikatnej porcelany buduje dekoracyjne, misterne, ażurowe siatki-struktury, konstrukcje quasi-architektoniczne. W glinie tworzy obiekty o dużych gabarytach, w naturalnych kolorach wypalanej materii, monumentalne, ucieleśniające obsesje z człowiekiem w roli głównej. Poprzez zmianę tworzywa ceramicznego świadomie zrywa z przyzwyczajeniami, sposobami, przetartymi raz ścieżkami. Ryzykuje! Choć nigdy nie eksperymentuje dla samego eksperymentu.

Silny imperatyw twórczy, stała aktywność w dyscyplinie ceramiki, rysunku i malarstwa oraz kontakt z młodszymi generacjami ceramików utrzymują go w ciągłej dyspozycji twórczej.

Ekspozycja prac w Narodowym Forum Muzyki jest prezentacją zaledwie części jego bogatego dorobku artystycznego w obszarze ceramiki i rysunku.”

Mistrzowskie wykonanie Chaconne J.S. Bacha przez Marcina Markowicza, koncertmistrza orkiestry NFM, dedykowane autorowi wystawy było nie tylko miłym zaskoczeniem, ale źródłem niezapomnianych wzruszeń. I nie ma w tym cienia przesady.

Wystawa  dostępna: 5.01 – 28.02.2018.

Miejsce wystawy: Narodowe Forum Muzyki, pl. Wolności 1, Wrocław

Fotorelacja – Narodowe Forum Muzyki

Czas: 5.01 – 28.02.2018

Opr. B.K.